Międzynarodowe warsztaty muzyczne i koncert Transkaukazji w Warszawie
2014-09-06
Kaukaz spotyka Karaiby na scenie warszawskiego klubu Palladium. Międzynarodowe warsztaty muzyczne i finałowy koncert we wtorek, 28 października z udziałem m.in.: CHVENEBUREBI (Gruzja), CLIVE BROWN & THE SHEKINAH SINGERS (Wielka Brytania/ Jamajka), VOŁOSI (Polska) i WARSAW HORNS (Polska).


TRANSKAUKAZJA to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny, inspirowany współczesnym Kaukazem, realizowany od 10 lat w Polsce i kilkunastu innych krajach przez warszawską organizację - Fundację Inna Przestrzeń wraz z partnerami z krajów Kaukazu i Europy. Głównym wydarzeniem programu jest odbywający się obecnie co 2 lata festiwal, którego siódma edycja przewidziana jest na 2015 rok. TRANSKAUKAZJA obejmuje również liczne interesujące działania artystyczne i pro-społeczne prowadzone w kraju i za granicą.

Tegorocznym zwieńczeniem programu będzie międzykulturowy koncert TRANSKAUKAZJA 2014, który odbędzie się 28 października w stołecznym klubie PALLADIUM. Połączy on w twórczy sposób znamienitych artystów z różnych stron świata, prezentujących skrajnie odmienne stylistyki:

CHVENEBUREBI
to jeden z najbardziej uznanych męskich zespołów wokalnych Gruzji, który specjalizuje się w gruzińskich wielogłosach z akompaniamentem ludowych instrumentów. Grupa złożona jest z przedstawicieli muzykujących rodzin z różnych regionów Gruzji, a podczas swych występów prezentuje też tradycyjne, regionalne tańce.

THE SHEKINAH SINGERS to chór złożony w głównej mierze z wykonawców pochodzenia karaibskiego mieszkających w Wielkiej Brytanii, który dynamicznie łączy stylistykę gospel i funk. Dowodzący nimi CLIVE BROWN jest niezwykle żywiołowym dyrygentem i aranżerem, znanym z niekonwencjonalnych sposobów motywacji i kierowania zespołem oraz niezwykłej umiejętności wciągania publiki we wspólną zabawę.

VOLOSI to polski kwintet smyczkowy, który współtworzą muzycy klasyczni i muzycy góralscy. Ta wybuchowa mieszanka owocuje doskonałą muzyką i sceniczną eksplozją energii. Zespół jest objawieniem krajowej i światowej sceny World Music - zdobył m. in. wszystkie możliwe nagrody na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 oraz Grand Prix dla najlepszego utworu World Music w konkursie Europejskiej Unii Nadawców EBU w 2011 roku, a swymi występami zdobył uznanie publiki na całym świecie.

W koncercie udział weźmie również sekcja dęta WARSAW HORNS, złożona z czołowych stołecznych trębaczy, mających na koncie m. in. wieloletnią współpracę z legendami krajowej sceny reggae i ska.

Podczas koncertu TRANSKAUKAZJA 2014 każda z tych grup zaprezentuje swój autorski program, a wydarzeniem wieczoru będą premierowe wykonania wspólnych utworów, przygotowanych przez zaangażowanych artystów w toku wspólnej pracy warsztatowej w dniach poprzedzających koncert.

Dodatkowo, dzień po koncercie, zaangażowani w niego artyści poprowadzą w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM otwarte i nieodpłatne warsztaty, poświęcone stosowanym przez nich technikom wykonawczym (kliknij tu po więcej informacji)

Projekt TRANSKAUKAZJA współfinansuje m. st. Warszawa i jest on realizowany przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej.

Strona wydarzenia na FB


Wtorek, 28 października, 19:00
Palladium, Złota 9, Warszawa

Bilety:
dostępne w sieciach sprzedaży biletów - m.in.:


Chveneburebi, "Charkulo" - Estonia, Sierpień 2008


Clive Brown podczas koncertu i warsztatów @ One Caucasus, Gruzja, 2014


Warsaw Horns & Vołosi w Gruzji w ramach ArtZony 2011 (oglądaj od 9'24")


Chveneburebi i Reggeaon, "Game Mtashi"


Clive Brown & The Shekinah Singers, "Encourage Yourself", Włochy

Chveneburebi (Gruzja), Psio Crew (Polska) i Mamadou Diouf (Senegal), "Sissa", 2008-2009
 

Pierwsze wspólne warsztaty muzyczne Chveneburebi i Vołosi @ One Caucasus, Gruzja, 2014


Strona główna

Chveneburebi
Chveneburebi

Clive Brown @ One Caucasus Festival, Tserakvi, Gruzja / Yulia Grigoryants
Clive Brown @ One Caucasus Festival, Tserakvi, Gruzja / Yulia Grigoryants

Vołosi @ One Caucasus Festival, Tserakvi, Gruzja / Yulia Grigoryants
Vołosi @ One Caucasus Festival, Tserakvi, Gruzja / Yulia Grigoryants

Warsaw Horns, Transkaukazja 2011, Warszawa / K. Plichta-Szwarc
Warsaw Horns, Transkaukazja 2011, Warszawa / K. Plichta-Szwarc

Vołosi i Chveneburebi na scenie One Caucasus, Gruzja 2014
Vołosi i Chveneburebi na scenie One Caucasus, Gruzja 2014

Clive Brown prowadzi warsztaty gospel w Marneuli (Gruzja) z udziałem wokalistów Gordeli, Chveneburebi i Marneli / Aysel Amirova
Clive Brown prowadzi warsztaty gospel w Marneuli (Gruzja) z udziałem wokalistów Gordeli, Chveneburebi i Marneli / Aysel Amirova