Podróż Przez Kaukaz

2009-06-13

Już w sobotę 27 czerwca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu (między ul. Karową a Królewską) o godzinie 16:00 rozpocznie się projekt – „Podróż przez Kaukaz”.


W stworzonym tunelu z modułów namiotowych będzie można odwiedzić poszczególne regiony Kaukazu oraz zapoznać się z ich kulturą, sztuką i smakiem...

 W programie:

 
Podróż przez Kaukaz


Namiot Gruziński

Kącik kulinarny, degustacja potraw przygotowanych w restauracji KOLCHIDA, warsztat robienia smakołyku_ czurczchela. Stoisko Kaukaskiego Sklepu. Kącik wina gruzińskiego, historia i tradycja gruzińskiego toastowania. Jak również muzyka na żywo, filmy, warsztaty językowe, konkursy, teatrzyk, kącik dla najmłodszych, malarstwo Nany Burduli, rękodzieło gruzińskie  oraz stoisko organizacji pozarządowych prowadzących działania charytatywne na terenie Gruzji.


Namiot Azerbejdżański

Zdjęcia starego i nowego Baku, turecka restauracja z kucharzem z Azerbejdżanu, wystawa oraz sprzedaż obrazów inspirowanych Kaukazem, gra/zabawa Nardi, sprzedaż płyt CD z muzyką z Baku.


Namiot Ormiański

Kącik kulinarny oraz winno-koniakowy. Muzyka na żywo, filmy, warsztaty piśmiennicze i językowe, gra w Nardi, konkursy.  Fotografie Konrada Siekierskiego, Bartka Musiałowicza, Pawła Aleksandrowicza, Vahrama Mkhitaryana. Malarstwo Karena Broyana, rękodzieło ormiańskie oraz stroje ludowe.


Namiot północnokaukaski

Wystawa zdjęć, pokaz filmów, muzyka, poczęstunek oraz czytanie bajek.Plan sytuacyjny:
 Transkaukazja: 2004 | 2005 | 2007