Transkaukazja w Londynie
2013-05-26
Już 5 czerwca londyńska odsłona Transkaukazji. Koncert polskiego zespołu Vołosi i gruzińskiej grupy 33a rozpocznie się o 19.15 w centrum muzyczno-rozrywkowym Kings Place, będzie częścią Songlines Encounters Festival.

Po raz pierwszy muzycy spotkali się na jednej scenie w 2011 r. w Tbilisi. O Vołosach w Polsce mówi się jako o objawieniu world music, 33a jest czołową grupą tej sceny w Gruzji. Jej liderem jest Niaz Diasamidze - wirtuoz panduri (gruzińskiej lutni). Pochodzące z Karpat melodie doskonale komponują się z dynamiką kaukaskich dźwięków. Kompozycje zabierają słuchaczy do wymarzonego świata natury, nieskażonych ręką ludzką krajobrazów, wysokich gór i zielonych polan.

 


Londyński występ (5 czerwca) zainicjuje  "transkaukaską " trasę Vołosów i 33a. Dziesięć dni później (15 czerwca) wystąpią w KIjowie, by 21 czerwca udać się na czeski United Islands Festival i 29 czerwca przyjechać do Warszawy.
 

Wydarzenia związane z Transkaukazją, prezentującą w wielu krajach oprócz muzyki projekty z zakresu sztuk wizualnych, organizują instytucje z kilkunastu państw - Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy, Polski, Niemiec, Austrii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
 

Częścią londyńską opiekuje się Arts Territory, pomaga jej w tym Instytut Kultury Polskiej w Londynie i Songlines Encounter Festival.
 

Transkaukazję 2013 wspiera również Komisja Europejska.

Tutaj kupisz bilety na koncert

www.volosiband.com

www.myspace.com/33a

www.transkaukazja.pl

www.artsterritory.org/Transkaukazja_2013.html

Pierwsze spotkanie 33A i Vołosi w Tbilisi w 2011 ro

 Strona główna

Koncert 33A i Vołosi w Tbilisi 2012
Koncert 33A i Vołosi w Tbilisi 2012