Transkaukazja
2011-05-08
Transkaukazja to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem. 

Program Transkaukazja przybliża jeden z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata. Głównym wydarzeniem programu jest odbywający się co 2 lata festiwal. Pomysł powstał w głowach kilku działaczy pozarządowych, obecnie związanych z Fundacją Inna Przestrzeń, którzy, zainspirowani współczesną Armenią, Azerbejdżanem i Gruzją, postanowili przybliżyć dynamikę i niezwykłość tego regionu odbiorcom w Polsce. Dziś Transkaukazja jest międzynarodowym wydarzeniem o rozpoznawalnej i uznanej marce, angażującym w bezpośrednie działania siedem krajów.

Transkaukazja 2011
Transkaukazja 2011 była realizowana w siedmiu krajach – Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Niemczech i Polsce.
Wydarzenie było jedynym projektem realizowanym przez polską organizację we współpracy z krajami trzecimi i sfinansowanym ze środków Programu Kultura 2007-2013 w edycjach 2008 i 2009.

Transkaukazja 2009
Transkaukazja 2009 była czwartą edycją festiwalu i odbywała się przede wszystkim w Warszawie. Przez okres wakacji kaukaska sztuka współczesna gościła w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski – wystawa pt. „All and now” oraz Galerii Kordegarda - wystawa zrealizowana wspólnie z Zachętą pt. „BAKU, ERYWAŃ, TBILISI: ODBIÓR! Kaukaskie miasta”. Ponadto podczas koncertu plenerowego i przeglądu kaukaskich filmów dokumentalnych i fabularnych zaprezentowano szereg projektów muzycznych, multimedialnych i filmowych artystów pochodzących m.in. z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji i Północnego Kaukazu.Strona główna