Transkaukazja po raz pierwszy w Kijowie!
2013-06-13
Dołącz do nas podczas pierwszej Transkaukazji na Ukrainie. Już od 14 do 16 czerwca w Kijowie! W programie m.in. DepARTments II oraz koncert w centralnym parku Kijowa.


Traskaukazja w Kijowie:

1. "DepARTments II" 14-16 czerwca od 11:00 do 18:00 (ważne - konieczna wcześniejsza rejestracja pod adresem o.pravylo@gmail.com
2. Koncert “33A” (Gruzja) + “Vołosi” (Polska) 15 czerwca 20:00,
Maryjiński park, Letnia estrada (rakuszka), wstęp wolny.

14-16 czerwca 2013 w Kijowie (po raz pierwszy na Ukrainie) odbędzie się międzynarodowy festiwal Transkaukazja. W tym roku Transkaukazja odbędzie się w 9 krajach (Polska, Niemcy, Czechy, Austria, Francja, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja, Ukraina).

“DepARTments II”

“DepARTments II” –to pierwszy taki projekt w centralnej przestrzeni miasta, będzie to także pierwszy w tym roku projekt realizowany w ramach cyklu depARTments - działań z zakresu sztuk wizualnych w ramach Transkaukazji.

Piesza wycieczka centralną częścią miasta odbywac się będzie codziennie 14-16 czerwca od 11:00 do 18:00 co 15 minut od punktu A do punktu B będzie wychodzić od 2 do 3 widzów, którzy będą mieć przy sobie mapy z odznaczonym miejscem gdzie muszą dotrzeć.

Kijowski depARTments będzie połączeniem różnordnych działań (akcji performatywnych, instalacji, fotografii i innych) - ich wspólnym mianownikiem będą transliteracje współczesnych mitów i wyobrażeń Ukraińców dot. Kaukazu.

Specjalnie dla projektu artyści stworzą nowe prace. W projekcie biorą udział ukraińscy artyści Alevtina Kakhidze, Dobrinia Ivanov, Pimin Davidov i inni. W ramach trasy przedstawiona będzie nowa praca polskiej artystki - Karoliny Bereguły, a także projekty młodych artystów z Armenii. W ramach spaceru wykorzystane zostaną także filmy Arevik Martirosyan (Armenia), Eleny Pagel (Niemcy) oraz Iriny Pravylo (Ukraina).

16 czerwca o godzinie 19.00 w ramach wycieczki przedstawiony będzie literacko-artystyczny spektakl teatru "ДАХ".

Koncert 33A (Gruzja) + Vołosi (Polska)
Sobota, 15 czerwca o godz. 20.00
Kijów, Maryjiński park, Letnia estrada (rakuszka)

W Kijowie będzie przedstawiony wspólny projekt 33A (Gruzja) + Vołosi (Polska). Legendarny gruziński rok/folk/ reggi, grupa 33A ze znanym wokalistą Niazem Diasamidze oraz polska gwiazda muzyki world - kwintet Vołosi zaczęli współpracę w 2011 roku. Wspólny projekt będzie przedstawiony podczas festiwalu Traskaukazja w Polsce, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Czechach i Szwecji.


Wstęp na wydarzenia - bezpłatny


Organizatorzy i partnerzy festiwalu:
  • Fundacja Inna przestrzeń, Warszawa
  • Kontora Pravylo (Kijów)
  • Linie "Fly Georgia", Tbilisi
  • Gismeteo.ua
  • Platforma
  • Ukraiński tydzień
  • Artystyczna platforma
  • Restauracja wirmeńskiej kuchni “Ani”
Festiwal jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz m. st. Warszawę.

Na spacer i perfomance można się rejestrować wysyłając zgłoszenia na o.pravylo @ gmail.com podając datę i czas, w odpowiedzi otrzymacie potwierdzenie o rejestracji.

Kurator art-wycieczki “depARTments” Oleksandr Mykhed
Organizator festiwalu na Ukrainie Olena Pravylo


Загрузить Adobe Flash Player


Strona główna