Zumbaland i Pako Sarr w Warszawie!
2014-06-06
Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie muzyczne - Zumbaland (Gruzja) i Pako Sarr (Senegal) znów razem na scenie - tym razem po raz pierwszy w Polsce. Zapraszamy do warszawskiego klubu Chwila w piątek, 27 czerwca!


Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy już czekają na kolejny festiwal Transkaukazja (który - przypominamy - już za rok w Warszawie ;) ) -- w piątek, 27 czerwca, w warszawskim klubie Chwila wystąpi jeden z najbardziej znanych gruzińskich zespołów muzyki współczesnej Zumbaland wspólnie z rewelacją ostatniego Art Gene (największego festiwalu muzyki folkowej na Kaukazie) - Pako Sarr'em. To pierwsze w tym roku nie-festiwalowe wydarzenie Transkaukazji w Polsce!
ZUMBALAND [Gruzja]


Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia "wystarczy chcieć - na pewno się spełni". ZumbaLand to popularny gruziński zespół poruszający się w ramach gatunków takich jak jazz, fusion, folk, funk i rock. W swojej twórczości miesza mocne akcenty gruzińskiej kultury i folkloru z szeroko pojętym kosmopolityzmem i popkulturą. Lider zespołu, Zaza Korinteli, jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na świecie.

W 1994 roku zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a rok później ukazał się ich debiutancki album "Czekam Na Wschód Słońca". W 1997 roku muzycy ZumbaLand oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: "Hands" i "Margarita", wygrywając w kategorii "Najlepszy Zespół Gruziński". Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 roku nagrał w "krakowskim" składzie płytę "Project Union". W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

http://www.zazakorinteli.com/en/
http://soundcloud.com/giorgi-kartvelishvili/sets/multitest

PAKO SARR [Senegal]

Gościnnie w koncercie wystąpi Pako Sarr (Soweto Youth Boys, ARRA, Pako Sarr Band) - senegalski artysta rezydujący w Polsce, znany z charakterystycznego wokalu i świetnej techniki gitarowej. Pako łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, wyrażając się w stylach muzycznych takich jak afro, reggae, soul, pop i rock. Współpracował ze znakomitymi artystami - w tym z Markiem Kościkiewiczem, Karimem Matusiewiczem, Manu Dibango, Youssou N’Dourem czy Luciano.

http://facebook.com/pakosarr
http://www.pakosarr.com/
http://www.myspace.com/pakosarr

Bilety:
25 zł - przedsprzedaż (od wieczora 4.06.2014 do 26.06.2014 do godziny 23:00 w klubie Chwila przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie)
30 zł - w dniu koncertu

Liczba biletów jest ograniczona pojemnością klubu.

Piątek, 27 czerwca, Chwila Klub
w Warszawie

Strona wydarzenia na FB

Strona główna

Zumbaland i Pako Sarr - podczas finału sobotniego koncertu Art Gene 2013, Tbilisi / Witek Hebanowski
Zumbaland i Pako Sarr - podczas finału sobotniego koncertu Art Gene 2013, Tbilisi / Witek Hebanowski