Basen Społeczny
2015-12-11
Instalacje dźwiękowe, perfomans, spacery akustyczne i warsztat badający lokalne struktury dźwiękowe - 16-19 grudnia zapraszamy na finał warszawskiej Transkaukazji w 2015 roku do wyjątkowego obiektu: basenu na Inflanckiej.


Basen Społeczny to druga część Kurortu Miejskiego Warszawa - projektu realizowanego w ramach festiwalu Transkaukazja w Warszawie.

Historia ośrodka sportowo-rekreacyjnego Inflancka sięga roku 1967, kiedy powstał w tym miejscu pierwszy basen odkryty. Obecny kształt obiektu wraz z jego częściowym zadaszeniem to stanowiąca niecodzienne studium architektury wypadkowa różnych pomysłów na jego zagospodarowanie.

Zaproszeni do projektu badacze i artyści z Polski i Armenii spróbują zmierzyć się z tym fenomenem, analizując akustyczne, społeczne i czysto funkcjonalne aspekty przestrzeni. Przygotowana przez nich interwencja zostanie usytuowana na terenie ośrodka, tak by sposób jej odbioru miał także charakter zmysłowy. Przypomni to historię tego miejsca, pozwalając równocześnie zapomnieć się w przyjemnościach letniego ekscesu na miejskim kąpielisku.

W ramach wydarzenia odbędą się także: specjalnie przygotowany perfomans dźwiękowy oraz warsztat badający lokalne struktury dźwiękowe.

16 grudnia (środa) g. 12.00
– otwarcie instalacji dźwiękowych
przygotowanych przez Vardana Harutyunyana oraz Grupę ETC
Instalacje będą czynne od 16 do 19 grudnia w godzinach otwarcia ośrodka. Wstęp w cenie biletu wstępu do ośrodka. Uwaga: na basenie obowiązują stroje kąpielowe (wraz z czepkami).

19 grudnia (sobota), g. 12.00 warsztaty:
spacery dźwiękowe i struktury znalezione
Warsztaty składać się będą z dwóch części. Podczas pierwszej uczestnicy zajmą się eksplorowaniem pejzażu dźwiękowego ośrodka i rejestrowaniem nagrań, które będą mogli wykorzystać w trakcie drugiej części warsztatów, pokazującej jak w muzyce współczesnej dane, zdjęcia i nagrania stanowić mogą podstawę komponowania oraz wykonywania utworów. Zapisów należy dokonywać pod adresem: basenspoleczny@gmail.com, liczba miejsc ograniczona.

19 grudnia (sobota), g. 20.00 – koncert / performans: Vardan Harutyunyan i Grupa ETC na basenie, wstęp w cenie biletu wstępu do ośrodka, liczba miejsc ograniczona.
Uwaga: na basenie obowiązują stroje kąpielowe (wraz z czepkami).

Kuratorka Kurortu Miejskiego Warszawa: Anna Czaban
Koncepcja: Witek Hebanowski, Anna Czaban, artyści
Artyści: Vardan Harutyunyan (Armenia), Grupa ETC - Antoni Michnik, Anna Płonka, Maciej Ratajski, Krzysztof Sokół, Agnieszka Szostakiewicz (Polska)

-------------------------------
Grupa ETC (Polska)
Powstała w 2009 grupa reserchersko–artystyczna, zajmującą się tradycją artystyczną neo-awangard, muzyki eksperymentalnej oraz sztuki intermedialnej. Skład grupy jest płynny. Współpracujemy z różnymi instytucjami. W zależności od ich profilu organizujemy wydarzenia o charakterze naukowym, popularyzatorskim lub artystycznym, starając się łączyć te perspektywy.

Vardan Harutyunyan (Armenia)
Kompozytor, pianista, arysta pracujący z dźwiękiem. Tworzy muzykę elektro-akustyczną, improwizacje i instalacje dźwiękowe. Prowadzi warsztaty dźwiękowe w Armenii i innych krajach, gra w zespołach muzyki eksperymentalnej, zainteresowany w sztuce performatywnej.


>> strona wydarzenia na FB

------------------------------
Projekt realizowany jest we współpracy z Ośrodkiem Inflancka, SCS Aktywna Warszawa w ramach Programu Transkaukazja. Projekt jest współfinansowany przez Urząd m. st. Warszawa.


Strona główna